petek, 14. avgusta 2026
petek, 14. avgusta 2026

Drugo kolo 1. ljubljanske lige v šahu

V drugem kolu sta obe zasavski ekipi igrali doma. ŠK Rudar je okrepil svojo ekipo in pričakovati je bilo zanesljivo zmago. ŠK Zagorje je doma igral z LPP Zelenci, ki so po prvem kolu celo delili prvo mesto.

ŠK Zagorje v postavi Beranard Perič, Hinko Jazbec, Miroslav Babič in Bajro Bajraktarevič je zabeležil vse štiri zmage in se z visoko zmago s 4 : 0 zavihtel na prvo mesto na lestvici.

Šahistom Rudarja je veliko bolje kazalo, kot pove sam rezultat. Vendar je šah igra, kjer je potrebno paziti do konca. Majhen taktični udar, ki ga ne vidiš in že se tok partije obrne v drugo smer. Rezultat 2 : 2  je bolj v korist Medvod kot Rudarja. Na prvi deski je izgubil Uroš Zalokar, Rudi Bregar je remiziral, Janez Medvešek je zmagal in Hajrudin Ibrakič remiziral.

ŠK Rudar trenutno deli tretje mesto po odigranem 2. kolu.

Šah je igra, ki se igra večinoma v zaprtem prostoru. Vendar so gledalci ali bolje opazovalci vseeno zaželeni. Tako imenovano ‘kibiciranje’ mora biti tiho in brez pripomb ter prišepetavanj. V naslednjem 3. kolu igrata obe ekipi zunaj. ŠK Rudar potuje v Kočevje, ŠK Zagorje pa v Medvode.

Andrej Novak

Najbolj brano