11.8 C
četrtek, 28. marca 2024
ZON.siŠportDolani prepričljivo do zgodovinske zmage

Dolani prepričljivo do zgodovinske zmage

Dolski rokometaši se zasluženo veselijo svoje prve ligaške zmage v najkvalitetnejši ligi.

V dvorani Dolanka so v soboto v 2. krogu 1.A.DRL gostili slovenjgraške rokometaše in jih predvsem po boljši igri v prvem polčasu prepričljivo ugnali ter zabeležili zgodovinsko zmago.

Čeprav še vedno v nepopolni postavi, brez Domna Hribška, Kristiana Bauerheima in Jureta Jazbeca, je tudi tokrat izvrstno funkcionirala domača obramba s povratnikom po poškodbi, kapetanom Gregorjem Klepejem. V vratih je Domen Škorc v obup spravljal gostujoče napadalce, domači pa so tudi v napadu uspešno zaključevali svoje priložnosti. Tako so v zaključku prvega dela, z delnim izidom 3:0, zasluženo odšli na odmor z do tedaj najvišjo prednostjo.

rokometaši dola1V drugem delu so nadaljevali z odlično igro in ob anemični obrambi gostov, je bilo v 44.minuti že 9 golov razlike, rezultat na semaforju je bil 22:13, tako da je bil njihov trener Uroš Šerbec prisiljen vzeti minuto odmora. Po njej so gostje nadaljevali bolje, tudi ob njihovi strnjeni obrambi se dolski rokometaši niso najbolje znašli, tako da so Korošci nevarno zapretili in se v 54. minuti približali na 24:21. Vendar so krizne minute kmalu minile, domači so naredili delni izid 3:0 in tekmo varno pripeljali do konca. Domači navijači so zmago svojih igralcev pričakali stoje in jih nagradili z gromkim aplavzom.

Pri domačih velja pohvaliti vse, ki so stopili na parket, še posebej pa v vratih odličnega Domna Šorca in najboljša strelca Janeza Gučka ter Amala Ajdarija, v obrambi pa standardno borbenega in tokrat tudi v napadu učinkovitega Tomaža Ribiča. Pri gostih sta odstopala Rok Cvetko in Andraž Voršič.

V naslednjem krogu dolski rokometaši gostujejo v Škofji Loki in že sedaj dolska navijaška skupina »DULANI« vabi, da se jim pridružite na tem gostovanju.

RK Dol TKI Hrastnik – RK Slovenj Gradec 2011 28:23 (15:9)

Dol pri Hrastniku – Dvorana Dolanka, gledalcev 300. Sodnika Nahtigal in Leskovec

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Škorc (10obr.), Sikošek; Brilej 4(2), Klepej 2, Ajdari 6, Guček 6, Zore 3, Moljk, Robnik, Ramić 1, Ribič 3, Jakopič 1, Simončič 2. Trener Cenkar

RK Sl.Gradec 2011: Bojić (4 obr.), Soldo (1 obr.); Šavc 1, Cvetko 6(1), Bulović, Banfro, Hartman, Kašnik, Beđeti 2, Gorenjak 2, Voršič 4, Šol 3, Krevs 1(1), Poklič 2(2), Podstenšek, Drobež 2. Trener Šerbec

7m: 2(2); 4(4)

Izključitve: 6 minut; 10minut

Mlajši kadet z bronom na državnem prvenstvu

Na državnem prvenstvu je mlajši kadet iz litijskega kluba stopil na oder za zmagovalce. Osvojil je bronasto medaljo. Judo klub Litija je na Državnem prvenstvu...