Dobovčani spodnesli Dolane

Dolski rokometaši so v naprej odigrani tekmi 8. kroga v 1.A.DRL, doma gostili rokometaše Dobove. Le-ti so se dolski publiki tudi tokrat predstavili kot zelo neugoden nasprotnik. Že od prvega sodnikovega žvižga so zagospodarili na parketu in vsilili oslabljenim domačinom svoj ritem ter kmalu prevzeli vajeti igre v svoje roke.

Prvi gol v 11. minuti

rk dol tki hrastnik 2016 (3)Dolani v prvem polčasa nikakor niso našli ustrezne odgovore na tekmečevo obrambo. Podatek, da so svoj prvi gol dosegli šele v 11. minuti pove vse o njihovi nemoči. Dolska minuta odmora ter nekatere kadrovske in taktične korekcije trenerja Primoža Cenkarja niso spremenile razmerja moči na igrišču, prepad med ekipama je bil čedalje večji, rezultat v 16. minuti je bil 8:1.

Ob tem jim je tudi zbranost padla v obrambi, vse te njihove težave pa so gostje s pridom izkoriščali. Povratniki po poškodbah Klepej, Hribšek in Bauerheim, še vedno brez pravih treningov, niso dali svojega pričakovanega deleža. Če k temu dodamo, da sta tudi tokrat iz moštva izostala Jazbec in Robnik, je postajalo bolj ali manj jasno, da domači ne bodo mogli držati tako visokega ritma, ki so ga narekovali gostje. Ob polčasu je Dobova vodila že za velikih osem golov prednosti (16:8).

Druga polovica bolj enakovredna

rk dol tki hrastnik 2016 (1)V drugem polčasu je potekalo sicer bolj enakovredno srečanje, vendar pa je bil zaostanek iz prvega dela le prevelik, tako da so bili rokometaši Dobove vselej za dva koraka pred Dolani in so suvereno kontrolirali potek tekme. Domači so v že v prvem polčasu porabili preveč energije in moči, v nadaljevanju pa plačali davek svoje krajše klopi.

Na koncu zaslužena zmaga gostov, domačim pa ostaja na naslednjih tekma krčevit boj za vsako točko. Pri domačih za odtenek pred ostalimi strelca David Jakopič s petimi in Aljaž Zore s štirimi zadetki ter vratar Žiga Seme, pri gostih pa so izstopali strelca Koprivc Luka z osmimi in Miklavčič Tomaž s sedmimi zadetki ter vratar Luka Prezelj.

rk dol tki hrastnik 2016 (2)1.A.DRL – 8.krog – petek, 21.10.

RK Dol TKI Hrastnik – MRD dobova 20:30 (8:16)

Dvorana Dolanka, gledalcev 300. Sodnika Kavalar in Majer

RK Dol TKI Hrastnik: Seme(5obr.), Škorc(6 obr.), Sikošek; Klepej 1 , Brilej 3, Guček 3, Simončič 2(2), Ramić, Bauerheim, Hribšek, Ajdari 2, Zore 4, Ribič, Mikanović, Jakopič 5. Trener Cenkar

MRD Dobova: Blaževič (2obr.), Prezelj(4obr.), Supančič; Miklavčič 7, Zafran 1, Rožman 2, Humek, Seferović 2, Toporišič, Baznik, Hadrović 1, Koprivc 8(1), Kučič 1, Cigler 2, Smojver 1, Hotko 5(1). Trener Sirk

7m: 4(2); 3(2)

Izključitve: 8 minut; 10 minut

Prispevek: Zoran Zore

Litija – Zagorje: Jutri NE bo popolne zapore ceste

Popolna zapora ceste Litija - Zagorje je za jutri odpovedana. Ob sobotah je sicer od 7.30 do 17. ure pri galeriji Šklendrovec napovedana popolna zapora...