Do novih osebnih rekordov na državnem prvenstvu

Zimskega državnega prvenstva za mlajše dečke in deklice, ki je potekalo 10. in 11. februarja v organizaciji plavalnega kluba Neptun iz Celja, so se udeležili trboveljski najmlajši tekmovalci.

Brina Rozina, Lovro Koncilja, Taj Zupančič, Mark Milar in Jan Lah Škrbec so se pridružili 360 plavalcem iz 27. slovenskih klubov.

Novi osebni rekordi in izkušnje

V svojih nastopih so znatno popravljali osebne rekorde in se bogatili z novimi izkušnjami.
Brina je svoje nastope pospremila z obilo osebnih rekordov, zasedla pa je 28. mesto na 50 m hrbtno, v disciplinah 50 m prosto, 100 in 50 m  prsno, mesta med 21. in 23. Njen najboljši nastop pa je zagotovo na 200 m prsno, zasedla je 17. mesto.

Mark je na 50 m prosto zasedel 49. mesto, 66. na 50 m prsno, 56. na 100 m prosto in 42. na 50 m delfin.

Taj ulovil svojo prvo diplomo, Lovro se razvija v perspektivnega plavalca

Taj je v vseh svojih nastopih pokazal velik rezultatski napredek. Na 100 in 50 m prsno je zasedel 23. in 22. mesto, na 100 m mešano 17. in na 50 m prosto 16. mesto. Nato pa se mu je, v preveliki tekmovalni vnemi, izmuznila lepa uvrstitev, ki se mu je nasmihala na 200 m prosto. Mladostni neučakanosti navkljub se je za svoj zadnji individualni nastop zbral in na 100 m prosto zasedel 10. mesto, s tem pa končno ulovil svojo prvo diplomo, za 3. mesto, v mlajšem letniku.

Lovro je svoje zadnje zimske nastope kot mlajši deček opravil zbrano in rutinirano, po načelu: težja kot je disciplina, dlje ko plavam, boljši sem. Njegova 50 m nastopa na prosto in delfin, sta mu prinesla 18. in 17. mesto, 100 m disciplina hrbtno, pa 12. mesto.
Nastop na 400 m prosto in 100 m delfin, je zaključil kot osmi, 200 metrov hrbtno pa kot peti. S tem je dokazal, da se razvija v perspektivnega plavalca, ki zna ob resnem delu, v prihodnosti še velikokrat razveseliti z lepimi uspehi.

19. mesto v ekipnem delu tekmovanja

Jan se je ekipi pridružil le v nedeljo popoldne, za nastop na 50 m delfin, kjer je osvojil 25. mesto. Isto tehniko je odplaval tudi v štafeti 4x 50 m mešano. Ostale tehnike v štafeti so odplavali Lovro hrbtno, Mark prsno in Taj kravl. V konkurenci 33-ih štafet, so naši fantje osvojili lepo 10. mesto

Navkljub majhnosti našega kluba in posredno maloštevilnimi tekmovalci so si otroci priplavali 19. mesto v ekipnem delu tekmovanja.