Članice Felix Zasavje še tretjič poražene doma

FELIX ZASAVJE – Ledita 48:77 (11:17, 12:21, 10:25, 15:14)

Strelke za Felix Zasavje: Nika Razgoršek 21 točk (2 skoka in asistenca), Jelica Petrovič 9 (3 skoki in asistenca), Sara Jukič 7 (skok in asistenca), Manja Slapšak 7 (4 skoki), Lucija Guzaj 4 (4 skoki in asistenca), Tjaša Muhovic (8 skokov) in Mirjam Badnjevič (4 skoki)

V Športni dvorani Polaj Trbovlje je bila odigrana tekma 6. kroga mednarodne lige Extra Liga LPI.si. Domača ekipa je tokrat gostila domžalsko Ledito ter morala priznati premoč nasprotnicam z rezultatom 49:77.

Ekipa je bila oslabljena

“Kar nekaj igralk je bilo zadnja dva tedna bolnih in to se nam je tudi poznalo na tekmi z Ledito, saj smo se zaradi utrujenosti slabo vračale v obrambo, kar so pa nasprotnice znale dobro izkoristiti. Posledično so se vrstile napake, za katere bomo naredile vse, da jih v naslednjem krogu proti Celovcu tudi odpravimo. Vzdušje, ki je v ekipi dobro, bo potrebno prenesti samo še na igrišče,” je povedala igralka Jelica Petrovič.

Tekma se je začela s pobudo gostujočih igralk, ki so v prvih minutah tekme povedle s 5:0. Odgovor je sledil s trojko domače igralke Nike Razgoršek, ki je dosegla tudi naslednji koš za peto točko. Minuto do konca 1. četrtine je gostujoča ekipa vodila že 17:7, nato pa sta sledila koša Manje Slapšak in Lucije Guzaj, ki sta tako po uvodnih 10 minutah igre zmanjšali prednost nasprotnic na 11:17.

Prepričljiva zmaga Domžalčank

2. četrtina se je ponovno začela po željah nasprotnic saj so s košem in dvema zadetima metoma za tri točke povedle že z 25:11. Polčas se je končal s prednostjo Ledite, ki je vodila s 23:38. Slaba igra domače ekipe se je nadaljevala tudi v 3. četrtini, kjer sta se med strelke vpisali le Jelica Petrovič in Nika Razgoršek, ki sta dosegli vsaka po 5 točk. Zadnja četrtina je bila veliko bolj izenačena, saj so jo naše igralke dobile z rezultatom 15:14.

Tekma se je končala s prepričljivo zmago Domžalčank, ki tako še naprej ostajajo edina neporažena ekipa v Extra Ligi LPI.si. Najboljša strelka v naši ekipi je bila Nika Razgoršek z 21 točkami.

Že v petek pa Felix Zasavje čaka zaostala tekma 5. kroga Extra Lige LPI.si, kjer bodo naše igralke odšle na gostovanje v Celovec.

Litija – Zagorje: Jutri NE bo popolne zapore ceste

Popolna zapora ceste Litija - Zagorje je za jutri odpovedana. Ob sobotah je sicer od 7.30 do 17. ure pri galeriji Šklendrovec napovedana popolna zapora...