ASVO Junior Challenge v Mattersburg-u

V soboto so se tako zagorski kot tudi izlaški borci udeležili udeležili mednarodnega mladinskega turnirja ASVÖ JUNIOR CHALLENGE v Matterburgu pri Dunaju, na katerem so sodelovali klubi iz 5 držav.

Tekmovalci iz Zagorja so osvojili sedem prvih, dva druga in eno tretje mesto. Najuspešnejši so bili Zala Rozina, Žan Vrtačnik in Tina Baloh, ki so zmagali v dveh kategorijah. Tina je poleg svojih kategorij zmagala tudi v odprti kategoriji starejših kadetinj, kjer imajo pravico nastopa vsi tekmovalci, brez težnostnih omejitev. Tina je nastopila tudi v mladinski konkurenci, kjer je v kategoriji do 60kg osvojila drugo mesto, druga pa je bila tudi v   kategoriji grandchampion. Poleg njih  se je na stopničke uvrstila še Tija Šiles, ki je bila tretja.

Izlaški borci so v spremstvu trenerja Srečka zabeležili naslednje uspehe:

Tomi Sešlar: mlajši kadeti do 28 kg –1.mesto; ml. kadeti do 32 kg – 3. mesto

Luka Gračner: mlajši kadeti do 47 kg – 3. mesto; ml. kadeti nad 47 kg – 3. mesto

Špela Borštnar: starejše kadetinje do 50 kg – 5. mesto; st. kadetinje do 55 kg – 5. mesto

Žan Ferme: starejši kadeti  do 52  kg – 5.mesto; st. kadeti do 57  kg – 1.mesto

Aleksander Maselj: starejši kadeti do 63 kg – 3. mesto; st. kadeti do 69 kg – 2. mesto

V napetih borbah so tekmovalci pokazali izredno veliko borbenosti kljub težkim nasprotnikom. Zvečer pa so se utrujeni, a kljub temu zaradi uspehov, zadovoljni vrnili domov.