torek, 23. junija 2026
torek, 23. junija 2026

Prazen prostor bodo ponudili v brezplačno uporabo

1 ogledov

S februarjem so v prostorih informacijske pisarne Regionalnega centra NVO v Zagorju ponudili odprt delovni prostor, ki bo služil nevladnim organizacijam, ne le z območja Zagorja ob Savi, pač pa vsem organizacijam s tem statusom iz zasavske regije.

Prostori, ki so sicer opremljeni s sanitarijami, kuhinjo, brezžičnim internetom in potrebnim pohištvom, bo nevladnim organizacijam brezplačno na voljo za izvajanje sestankov, srečanj, delavnic, predavanj, občnih zborov, individualnemu ali skupinskemu delu in ostalim mirnejšim aktivnostim.

Društvena uporaba prej in v bodoče

Prostor je do sedaj uporabljalo Društvo za razvoj ustvarjalnosti in kreativnih industrij PUNKT in ga s tem mesecem zapušča, ob čemer pa je bila izkazana težnja po uporabi drugih. “Z NVO bomo podpisali dogovor in jim omogočili, da prostor uporabljajo za določen čas do začetka prenove prostorov v mladinski oddelek knjižnice. Začetek del načrtujemo že v tem letu,” je povedal Matej Drobež iz Občine Zagorje in dodal: “NVO-ju, kot je bilo tudi PUNKT-u, bomo za to obdobje v skladu z zakonodajo omogočili brezplačni najem.”

Do sedaj tovrstnih potreb niso zaznali

Na občino v zadnjem obdobju niso dobili izražene potrebe po tovrstnih prostorih, več izkazanih potreb dobimo za najem samostojnih društvenih prostorov. Zaradi omejenega števila poslovnih prostorov in visokih stroškov le-teh so na zagorski občini prepričani, da je prava pot da se društvom zagotavljajo prostori, ki si jih delijo in jih uporabljajo, ko jih potrebujejo (denimo za izvedbo projektov in zbore članov društev ter podobno). “Zato idejo NVO-ja podpiramo in smo prepričani, da bomo tudi v nadaljevanju našli ustrezne prostore, če bodo izkazane potrebe s strani zagorskih društev,” sklene v.d. direktorja zagorske občinske uprave Drobež.

SORODNI ČLANKI:

ZZZS se seli v zagorsko občino

Najbolj brano