Franci Rokavec, ki že skoraj 20 let vodi litijsko občino, se je s koncem lanskega leta upokojil. To pa še ne pomeni, da se bo prenehala njegova pot županovanja, funkcijo bo namreč opravljal nepoklicno. “Obseg nalog župana se, glede na nepoklicno opravljanje funkcije, ne spreminja,” so sporočili iz Občine Litija, župan svoje odločitve ni želel komentirati. Bo pa po podatkih občine za opravljeno delo prejemal nadomestilo v višini 50 odstotkov plače, ki bi jo prejemal, če bi funkcijo opravljal poklicno.
V leto 2025 z novim podžupanom
Boris Doblekar in Franci Rokavec, vir: Občina Litija
Z novim letom pa je Litija dobila še novega nepoklicnega podžupana. Področje gospodarstva, gospodarske infrastrukture in športa bo pod svoje okrilje vzel občinski svetnik Boris Doblekar, ki pravi, da njegovo imenovanje “za Litijo pomeni veliko dodano vrednost. Župan je ob upokojitvi ocenil, da potrebuje dodatno moč in ker smo v različnih projektih v preteklosti že dobro sodelovali, se je odločil, da mi ponudi opravljanje te funkcije.” Doblekar je sicer za polni delavni čas zaposlen pri Slovenskih železnicah, funkcijo podžupana pa je v Litiji opravljal že v mandatu od leta 2014 do 2018, ko je bil izvoljen za poslanca v državni zbor.
Glede svoje vizije za prihodnost na področjih, kjer bo deloval pa pravi, da bo delal v sodelovanju z županom in dosedanjo podžupanjo. “Pogledali bomo, kakšne so potrebe po krajevnih skupnostih in mestu, se dogovorili in skupaj pristopili k projektom. Želja je po širitvi gospodarstva ter stalno delo na krepitvi infrastrukture. Trenutno je na področju športa prioriteta prenova litijskega nogometnega igrišča, kamor bi dodali še atletsko stezo.”
V občini poklicno funkcijo podžupanje na področju družbenih dejavnosti, sociale in kulture opravlja Lijana Lovše.






