RK Drava Ptuj – RK Dol TKI Hrastnik 21:26 (8:12)

Dvorana Ljudski vrt, gledalcev 200. Sodnika Deržek in Nahtigal

RK Drava Ptuj: Belec (6obr.), Prvonožac (3obr.); Rajić 1(1), Žuran 3(2), Sitar, Jevtić, Jerenec, Maroh 3, Hrupič 4, Šalamun2, Gregorc 3(1), Jensterle 3, Sabo 1, Krasnić, Belić 1. Trener Hrupič

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Sikošek, Škorc(9obr.); Klepej 6(2), Brilej, Ajdari 4(3), Zore 3, Bauerheim 1, Guček 1, Mikanovič 5, Hribšek 3, Ramić 1, Jakopič 2, Simončič, Ribič, Jazbec.Trener Cenkar

7m: 8(4); 7(5)

Izključitve: 6minut; 8minut

Dolski rokometaši so zabeležili svojo tretjo prvenstveno zmago v 1.A.DRL. Po sinočnji odlični predstavi se s Ptuja vračajo zadovoljni in obema točkama na svojem računu. Domači so le v začetku tekme bili v rahli rezultatski prednosti,v nadaljevanju pa so vse niti v roke prevzeli Dolani.

Popolnoma so onemogočili domače najboljše strelce, predvsem po zaslugi agresivne obrambe z Domnom Škorcem na vratih. Tokrat je bil učinkovit tudi dolski napad, kjer se je drugem polčasu izkazala nova okrepitev dolskih rokometašev – Saša Mikanovič s petimi zadetki. Ko je Gregor Klepej v 52. minuti zadel za 21:16 je bil odpor domačih dokončno strt, morali so priznati premoč Dolanom in jim športno čestitati za zmago. Fantje pa so na koncu prejeli še bučen pozdrav s tribune od svojih navijačev .

Že v soboto čaka dolske rokometaše nova preizkušnja in priložnost, da s tako igro, ki jo prikazujejo na zadnjih tekmah, oplemenitijo ta uspeh na Ptuju. V 11. krogu v Dolanko prihajajo rokometaši Kopra 2013, trenutno drugo uvrščeni v državnem prvenstvu, kar bo prav gotovo velik magnet za domače navijače.

zz

Prostovoljka Karmen: 4 leta dela, lani vloženih 680 prostovoljnih ur, osebnostna rast – neprecenljivo!

Karmen se je v Društvo prijateljev mladine (DPM) Trbovlje vključila na pobudo znanke, ki je tudi prostovoljka in takoj so se ujeli. "Potegnilo me...