RD Istrabenz plini Izola – RK Dol TKI Hrastnik 27:31 (16:12)

Dvorana Kraška, gledalcev 50. Sodnika Štrigl in Ivančič

IZOLA: Gregorič , Logar; Jurič 2, Stopar 3, Beganovič 7, Zorič- Stepančič 6, Čolić 4, Žgavec 2, Vukovič 1(1), Poberaj – Urh, Radojević 1, Redžić 1(1), Madžarević, Smej. Trener Pucelj

DOL: Seme, Škorc, Sikošek; Brilej 3, Klepej 10, Ajdari 7(1), Blagotinšek, Zore 3, Guček 2, Moljk, Ramič 1, Ribič 1, Jakopič 1, Simončič K. 3. Trener Simončič T.

7m: 4(2); 2(1)
Izključitve: 4 minute; 6 minut

Dolani so svojo sobotno tekmo 4. kroga končnice za obstanek v Ligi NLB začeli previdno in na trenutke preveč bojazljivo, kar so Primorci izkoristili in že takoj na začetku prevzeli pobudo.

Domači izkoriščali napake in nezbranost ‘kemičarjev’

V napadu gostov je bilo veliko zgrešenih strelov, odlično pa se je v domačih vratih znašel tudi vratar Gregorič Martin, ki je v teh uvodnih minutah zaustavil nekaj nevarnih poizkusov Dolanov. Ko so Izolani v 15. minuti povedli 7:4, je takoj reagirala dolska klop z minuto odmora. Vendar tudi po njej se slika na parketu ni spremenila, domači so še naprej izkoriščali napake in nezbranost »kemičarjev« in že minuto kasneje so imeli domači že pet golov prednosti – 9:4. Amal Ajdari je v naslednjih minutah z dvema zaporednima zadetkoma znižal visoko vodstvo gostiteljev, Seme Žiga pa z nekaj uspešnimi posredovanji preprečil domačim vnovično povišanje vodstva.

Tako so se gostje z zadetkom Klemna Brileja v 25. minuti približali domačim le še na gol zaostanka – 11:10. Zadnjih pet minut igre v prvem delu je zopet padla zbranost pri Dolanih, domači pa so prek svojega najboljšega strelca Beganović Tea znali izkoristiti ponujeno priložnost in na odmor odšli z lepo prednostjo štirih zadetkov.

V končnici ves čas korak ali dva pred Izolani

Odmor med polčasoma so bolje izkoristili dolski rokometaši, ki so napotke svojega trenerja vzeli z vso resnostjo. Kapetan Gregor Klepej je bil v napadu nezaustavljiv in visoka prednost domačih se je počasi začela topiti. Igra se je v zadnji tretjini srečanja popolnoma razživela, domačinom pa ni ni uspelo slediti ritmu Dolanov. Ti so proti koncu tekme vse bolj prevzemali pobudo, kar je bila posledica njihove agresivnejše obrambe. V končnici so bili ves čas korak ali dva pred Izolani in ko je najboljši strelec na tekmi Gregor Klepej v 58.minuti povedel svoje moštvo v vodstvo s tremi zadetki razlike – 29:26 je hkrati razblinil tudi vse dvome o zmagovalcu in veselje med maloštevilnimi dolskimi navijači se je lahko začelo.