RD Koper 2013 – RK Dol TKI Hrastnik 36:21 (16:8)

Arena Bonifika, gledalcev 300. Sodnici: Kostecki – Radić, Crnojević

KOPER: Vran, Vončina; Dolenc 1, Grzentič 10, Vlah 1, Krečič 2, Matijaševič 3, Gašperšič 3, Moljk, Gorela 2, Rapotec 3, Smolnik 5, Sokolič 2 (1), Planinc 1, Bratkovič 3. Trener Zoran Jovičić

DOL: Seme, Škorc; Brilej 1, Klepej 1, Ajdari 5 (2), Blagotinšek 1, Zore 1, Bauerheim 1, Guček 5, Moljk 1 (1), Robnik, Ramić, Ribič 3, Jakopič, Simončič 2. Trener Prrimož Cenkar

7m: 2/1; 4/3
Izključitve: 4. minute; 2. minuti (Bauerheim diskv. 19. minuta)

Koprčani upravičili vlogo favorita

Že pred samim srečanjem je bilo jasno, da so domačini izraziti favoriti na sobotni tekmi in samo vprašanje je bilo, kakšen odpor jim lahko nudijo oslabljeni Dolani. Ti so sicer povedli v Areni Bonifiki, potem pa so gostitelji naredili delni izid 5:0. Dolani so se v naslednjih minutah še zmogli približati na 6:5, v nadaljevanju prvega dela pa so Koprčani upravičili vlogo favorita in zaključili prvi polčas z vodstvom – 16:8. Prav gotovo je k temu visokemu vodstvu domačih pripomogla tudi nepotrebna izključitev ter potem diskvalifikacija Kristijana Bauerheima v 19. minuti.

Dolske rokometaše čaka ogorčen boj za obstanek v Ligi NLB

V drugem delu je potekalo bolj izenačeno srečanje vse do rezultata 23:18 v 43.minuti, potem pa je popustila zbranost dolske ekipe pa tudi utrujenost je zahtevala svoj davek . Domačini so se »razleteli« po igrišču in v zadnjem delu tekme popolnoma nadigrali Dolane in jim prizadejali najvišji poraz v prvenstvu.

Koprčani so s to zmago in s spodrsljajem Ribničanov sredi tega tedna v Škofji Loki osvojili prvo mesto v rednem delu Lige NLB. Končnico za prvaka bodo – skupaj s Celjani in Velenjčani – začeli z najboljšim izhodiščem (v končnici bodo nastopili tudi Riko Ribnica, Urbanscape Loka in Krka).

Dolske rokometaše pa čaka ogorčen boj za obstanek v Ligi NLB. Po koncu sezone 2016/17 bodo namreč izpadle kar štiri ekipe, poleg Dola TKI Hrastnika pa so najbolj ogroženi Slovenj Gradec 2011, Drava Ptuj in Istrabenz plini Izola.