Rudar sezono sklenil z zmago

RD Rudar – RK Brežice 37:35 (20:18)

Trbovlje, 12. 5. 2017 ob 20.00, Dvorana Polaj (150 gledalcev); sodnika Kržan in Romih, delegat Romih

RD Rudar: Frece 1, Polanec 4, Ravkič, Gjerek 4, Ranevski 14 (6), Sendelbah 3, Draksler, Kovač 8, Radulovič, Hočevar, Habjan 2, Krajnc, Novak, Žagar, Kozinc 1, Bučar; trener: Jaka Keše

RK Brežice: Cerjak J. 1, Deržič 1, Lipej 7, Tomše J. 3, Tomše M. 4, Kovač 5, Dučanovič 3, Škoflek 1, Krivokapić, Simakovič, Derenda 2, Čanžar 2 (2), Mlakar 1, Cerjak M. 5, Božič-Žagar, Jagrič; trener: Ale Kukavica

Sedemmetrovke: RD Rudar 6 (6); RK Brežice 2 (3)

Izključitve: RD Rudar 10 min; RK Brežice 12 min

Rudar je 12. maja v zadnjem krogu gostil ekipo Brežic. Obetal se je pravi derbi, saj so bili Brežičani mesto pred Rudarjem na prvenstveni lestvici.

Brežičani so kljub velikemu številu osvojenih točk že pred tekmo izgubili vse možnosti za napredovanje, Trboveljčani pa so želeli potrditi 8. mesto ter skleniti sezono z zmago pred domačimi navijači.

Srečanje se je začelo zelo izenačeno ter napeto, nobeno od moštev si ni priigralo večje prednosti. Rudar je vodil z največ dvema zadetkoma prednosti in s takšno razliko sta moštvi odšli tudi na odmor (20:18). Začetek drugega polčasa so bolje odprli domačini in v 31. minuti z dvema zaporednima zadetkoma Ranevskega povedli za štiri (22:18), a Brežičani se niso predali in izenačili na 23:23. Sledile so razburljive minute, kjer je bilo poleg izenačene igre na igrišču, čutiti tudi precej nervoze ob njem.

V zaključku srečanja so bili mirnejši in odločnejši domačini, ki so tako vknjižili 11. zmago v sezoni. Od krstne sezone v 1.B DRL so se tako poslovili polni optimizma in pripravljeni na nove izzive v sezoni 2017/18.

Srečanje se je končalo z rezultatom 37:35. Pri domačih je bil neustavljiv Ranevski, ki je zadel štirinajstkrat, strelsko razpoložen je bil tudi Kovač, ki je zadel osemkrat. Pri Brežicah je bil sedemkrat natančen Lipej. Vso dogajanje na tekmi je v svoj foto objektiv odlično ujel Ečo Marin.

Sezona 2016/17 je tako uspešno končana za RD Rudar. V petek, 19.05.2017, sledi še sklepno dejanje 1.B DRL, ko se bodo izbrani igralci lige pomerili v tekmi ALL STARS, ki bo potekala v Šmartnem, ki jo gosti kot prvak 1.B DRL v sezoni 2016/17. Tekma bo odigrana v Dvorani Pungrt ob 1900. V 1.A DRL sta se uvrstili ekipi Šmartnega in Slovana, v 2.DRL pa so izpadla kar štiri moštva, in sicer Cerklje, Sevnica, Moškanjci-Gorišnica in Mokerc-Ig. Srečno v sezoni 2017/18!