1.A.DRL – 7.krog

RD RIKO RIBNICA – RK DOL TKI HRASTNIK 36:26 (16:15)

Ribnica – Dvorana Športnega centra, gledalcev 150. Sodnici: Crnojević in Kostecki-Radić

Dolani2

Dolski rokometaši se z gostovanja v Ribnici pri vodilni ekipi vračajo praznih rok. V 7. krogu 1.A.DRL so doživeli svoj peti poraz. Boljši so bili domačini, ki so na koncu slavili zmago z desetimi goli razlike.

Dolani so, čeprav zdesetkani zaradi številnih poškodb in bolezni, bili ves prvi polčas enakovreden, v nekaterih obdobjih tega dela igre tudi boljši nasprotnik. Z mirno in preudarno igro so dodobra presenetili gostitelje, ki pa so na odmor kljub temu le odšli z minimalno prednostjo. Odlično je v prvem polčasu delovala dolska obramba z vratarjem Domnom Škorcem, ki je ob koncu tekme zbral 17 obramb, v napadu pa sta se razigranemu Janezu Gučku pridružila še Aljaž Zore in Amal Ajdari.

Že takoj na začetku drugega dela, se je poškodoval Jasmin Ramić, ki kasneje ni več stopil na parket. V drugem polčasu so bili domači v stalni minimalni rezultatski prednosti. Spretno so izkoriščali kratko klop in posledično utrujenost Dolanov ter pri rezultatu 22:19 v dobrih 10. minutah naredili delni izid 8:2 ter »pobegnili« na neulovljivih 30:21.Tudi minute odmora trenerja Primoža Cenkarja niso prinesle spremembe, domači so tekmo zanesljivo pripeljali do konca in vknjižili nov par točk ter tako ostajajo edino moštvo s popolnim izkupičkom.

V naslednjem krogu se bodo dolski rokometaši že v petek pomerili z ekipo Dobove in če se bo zdravstveno stanje Klepeja, Brileja, Jazbeca, Robnika, Bauerheima, Hribška in Ramića izboljšalo, potem lahko pričakujemo tudi lepše novice iz dolskega tabora.
Ribnica: Klarič 6 obr., Perovšek 6 obr.; Leban 6(3), Fink 3, Grebenc 9, Knavs 4, Henigman 2, Skušek, Pucelj, Pahulje 2, Nosan 1, Kovačič 2, Erak, Kljun 5, Kulenović 2, Košmrlj. Trener Beguš

Dol: Seme 1 obr., Škorc 17 obr., Sikošek; Pintar 2, Adari 8(4), Guček 5, Moljk 1, Hribšek, Ramić 2, Ribič, Jakopič 1, Zore 5, Simončič 2. Trener Cenkar

7m: 3(3); 4(4)

Izključitve: 8 minut; 10 minut