Trbovlje
petek, 11. junija 2021
ZON.siŠportMedalje in osebni rekordi trboveljskih plavalcev v Radovljici

Medalje in osebni rekordi trboveljskih plavalcev v Radovljici

Na olimpijskem bazenu v Radovljici je v soboto potekal Memorial Jožeta Rebca. V konkurenci 270 najmlajših plavalcev iz 15 slovenskih klubov so se tekmovanja udeležili tudi mladi trboveljski plavalci: Taj Zupančič, Ariana Agrež, Mojca in Špela Oberžan ter Noemi Borišek.

Mladi plavalci so nastopali vsak v svoji starostni skupini in poleg osebnih rekordov, osvojili kar nekaj medalj.

Taj Zupančič, kot edini moški predstavnik kluba je v svojih štirih nastopih osvojil zlato na 100 m delfin, bron na 100 m prsno ter bil 2 krat četrto mesto na 50 m prsno in 100 m prosto.

Mojca je v dveh najtežjih disciplinah 400 m mešano in 100 m delfin, osvojila 1. mesto, na 50 m prosto je bila 3., medtem ko si je na 100 m prosto priplavala 4. mesto.

Ariana Agrež je imela štiri nastope. Zmagala je v disciplini na 200 m mešano, druga je bila na 100 m prsno, ter 2 krat tretja na 50 in 200 m prsno.

Sledili sta ji Špela in Noemi. Špela je v svoji kategoriji osvojila 1. mesto na 100 m prsno ter dve tretji mesti na 100 m prosto in 50 m delfin ter četrto mesto na 50 m hrbtno. Žal je bila Noemi v disciplini 100 m prsno zaradi prehitrega starta diskvalificirana.  Obliž na rano pa so Noemi pomenili nastopi na 50 m in 100 m delfin, kjer je bila druga ter tretja  na 50 m hrbtno.