RK Dol TKI Hrastnik – RD Koper 2013 27:32 (12:15)

Dvorana Dolanka, gledalcev 350. Sodnika Kavalar in Vidic

RK Dol TKI Hrastnik: Seme(1obr.), Sikošek, Škorc (6obr.); Klepej 2, Brilej 3, Zore 1, Ajdari 6(4), Bauerheim 3, Guček 2, Mikanovič 5, Hribšek 1, Ramić 1, Ribič 1, Simončič, Jazbec 2. Trener Cenkar

RD Koper 2013: Vran(2obr.), Vončina(7obr.); Dolenc, Grzentič 1, Vlah 10, Krečič 3, Matijaševič, Gašperšič 3, Gorela, Zugan, Rapotec 5, Smolnik 3(1), Sokolič 1, Planinc 3, Bratkovič 3. Trener Jovičič

7 m: 4(4); 1(1)

Izključitve: 4 minute; 4 minute

Čeprav so gostje prišli v Dolanko kot izrazit favorit, so se morali za zmago pošteno truditi vseh 60 minut. Uvod sobotne tekme je pripadel Koprčanom, ki so v 6 minuti povedli 3:1, vendar so jim domači vztrajno sledili in že v 14 minuti z golom Janeza Gučka prvič na tekmi povedli 7:6. Nato se je odvijal enakovreden boj vse do 22 minute, ko je Aljaž Zore poravnal na 9:9. Sledil je nalet Primorcev, kjer so si ti z goli najboljšega strelca tekme Aleksa Vlaha do odmora zagotovili tri gole prednosti.

V nadaljevanju smo še naprej spremljali izenačeno tekmo, nakar so si gostje šele v 48 minuti uspeli prvič na tekmi priigrati občutnejšo prednost, bilo je 26:21. Domači niso popuščali, v obrambi je kraljeval tudi tokrat borbeni Jasmin Ramić, v napadu pa se je razigral Saša Mikanovič. Gostujoča prednost se je začela topiti, Klemen Brilej pa je v 53 minuti poskrbel za navdušenje v Dolanki, ko je znižal vodstvo gostov le še na dva gola zaostanka, pogled na semafor je še dajal upanje – 25:27. Ko so domači navijači pričakovali preobrat, je sledila dvomljiva izključitev v domači ekipi, kar so fizično močnejši in hitrejši gostje s pridom izkoristili in tekmo rutinirano pripeljali do zmage.

Naslednjo soboto se pričenja drugi del prvenstva, v Dolanko pa prihaja RK Maribor, trenutno osmo uvrščena ekipa, mesto pred Dolani. Priložnost za domače rokometaše, da se jim maščujejo za poraz v 1. krogu.

Litija – Zagorje: Jutri NE bo popolne zapore ceste

Popolna zapora ceste Litija - Zagorje je za jutri odpovedana. Ob sobotah je sicer od 7.30 do 17. ure pri galeriji Šklendrovec napovedana popolna zapora...