Kolander svetovni mladinski prvak!

V Dublinu na Irskem je med 27. avgustom in 4. septembrom potekalo svetovno prvenstvo za kadete in mladince v kickboxingu. V sklopu izbrane vrste Slovenije so se tekmovanja udeležili tudi 4 tekmovalci kluba borilnih veščin Pon Do Kwan Zagorje, in sicer Zala Rozina, Tina Baloh, Domen Jerman in Tadej Kolander.

V konkurenci več kot 1700 tekmovalcev iz 50 držav so naši člani dosegli odlične rezultate. Tadej Kolander je osvojil naslov svetovnega prvaka v point fightingu med mladinci do 89kg, ter 3. mesto v isti težnostni kategoriji v light contactu. 3. mesto je med mlajšimi kadetinjami do 42 kg osvojila tudi Zala Rozina. Žal sta brez medalje po odličnih borbah ostala Tina Baloh in Domen Jerman.

tadej kolander-3.mesto LC
Tadej Kolander je osvojil še 3. mesto v light contactu.

Tadej, 16-letni Trboveljčan, je bil v osmini finala prost, v četrtfinalu je suvereno premagal Nemca Bruna Bohna, v polfinalu pa je za točko ugnal Grka Gekilisa. V finalu proti Avstrijcu Johannesu Weningerju je prevzel vodstvo že v začetku dvoboja, ga zadržal vse tri runde, v zaključku vzdržal napade Avstrijca in na koncu slavil s točko razlike. S tem je lanskoletnemu naslovu evropskega prvaka med starejšimi kadeti dodal še laskavi naslov najboljšega na svetu med mladinci.

Zala je v osmini finala premagala predstavnico Velike Britanije, v borbi na zlato točko po dveh rundah in dodatni minuti podaljška. V četrtfinalu je bila boljša od predstavnice Mehike, v polfinalu pa je morala priznati premoč Madžarski tekmovalki, ki je na koncu osvojila naslov svetovne prvakinje.