14.1 C
petek, 29. marca 2024
ZON.siŠportEmocije prinesle dve točki

Emocije prinesle dve točki

V Dvorani Polaj se je 7. oktobra odigrala tekma 4. kroga 1.B DRL. V goste je prišel lanski prvoligaš RD Izola.

RD Rudar – RD Izola 26:22 (11:10)

Trbovlje, 07. 10 .2017 ob 1900, Dvorana Polaj (200 gledalcev); sodnika Čretnik in Turnšek, delegat Kaučič

RD Rudar: Škrabar, Polanec 1, Ranevski 11 (5), Sendelbah 2, Kozinc 1, Novak 1, Frece, Kocijančič 2, Radulovič, Hočevar 2, Krajnc, Lenart 2, Draksler, Setnikar 1, Kozole 3; trener: Jaka Keše

RD Izola: Gregorič, Stopar 2, Beganovič 5 (1), Milunović, Peharc, Žgavec, Logar, Vukovič 3, Čolić, Poberaj 5 (1), Korošec, König 3, Smej 1, Madžarevič 3 (2); trener: Peter Pucelj

Sedemmetrovke: RD Rudar 5 (5); RD Izola 4 (7)

Izključitve: RD Rudar 6 min; RD Izola 8 min

Slovo od Ranevskega

Že pred tekmo je bilo ozračje nabito s čustvi, saj je bilo ta večer hkrati zadnje dejanje Nikole Ranevskega v dresu RD Rudar. Na predstavitvi igralcev se je Uroš Drobnič v imenu UO društva in celotne članske ekipe zahvalil in poslovil od Ranevskega, ki je v dresu Rudarja odigral 31 tekem, na katerih je dosegel 240 golov. Rokometno pot bo nadaljeval v RK Maribor Branik. Predsednik RD Rudar mu je izročil simbolično darilo – kolaž fotografij njegovega nastopanja v dresu RD Rudar.

Po zelo emocionalnem slovesu se je srečanje med RD Rudar in RD Izola začelo. Srečanje so bolje odprli domačini, ki so povedli z 2:0. V nadaljevanju so domači vseskozi držali v rokah prednost dveh do treh zadetkov, le tik ob izteku prvega polčasa se je uspelo Izoli približati na minimalni zaostanek (11:10).

Zaslužena zmaga in novi dve točki

Drugi polčas se je začel v podobnem ritmu, nato so Izolani dodali plin in v 37. minuti povedli za dva zadetka (13:15). Sledile so minute, ko so domači lovili Izolane, jih ujeli in v 53. minuti z delnim izidom 6:1 in uspešnim zaključkom Setnikarja v kontra napadu tudi potrdili prednost treh zadetkov prednosti (22:19). Do konca srečanja so kontrolirali rezultat in se zasluženo veselili zmage in novih dveh točk. Pri domačinih je bil najučinkovitejši Ranevski z 11 zadetki, pri gostih pa Poberaj in Beganović, ki sta dosegla vsak po 5 zadetkov.

POZOR: Delovanje urgentnega centra v aprilu zelo omejeno!

Delovanje urgentnega centra v Splošni bolnišnici Trbovlje bo večino aprila močno omejeno. Začeli bodo z montažo novega CT aparata, s katerim bodo lahko delali...