Dolanka ostaja neporažena

1.B. DRL – 6. krog

RK DOL TKI HRASTNIK – ŠD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK 28:21 (13:10)

Dol pri Hrastniku- 21.10.2017. Dvorana Dolanka, gledalcev 200. Sodnika Humek in Škvarč.

DOL: Seme, Sikošek, Kos; Brilej 7(1), Klepej 8, Ajdari 4(2), Zobarič, Pintar 1, Moljk, Hribšek 1, Grušovnik 3, Ramić 2, Ribič 1, Jakopič 1, Simončič, Krhlanko. Trener Begović

ŠKOFLJICA: Šega, Štavar; Nered 2, Glavič, Pangerc, Grojzdek 5, Regner, Žnidaršič 3(1), Zgonec, Vidmar 1, Marolt 1, Lešek, Krese, Demšar 2, Pucelj 7(3), Podmenik. Trener Repina

7m: 3(3); 6(4)
Izključitve: 10 minut; 12 minut

V eni izmed najzanimivejših tekem 6. kroga v 1.B državni rokometni ligi, so dolski rokometaši z izvrstno predstavo premagali do tega kroga še neporaženo ekipo Škofljice z rezultatom 28:21 in ujeli priključek z vodilnimi.

Šest golov že v deseti minuti

Gostje so se prikazali kot trd oreh, nenazadnje do tega srečanja niso oddali niti točke in so najprijetnejše presenečenje v tem delu prvenstva. Domači so po zadnjih bledih predstavah tokrat od prve minute dalje krenili odločneje in takoj pokazali veliko željo po zmagi. Temelje za zmago pa so postavili že v uvodu tekme, ko gostom v prvih desetih minutah z agresivno obrambo niso dopustili resneje ogroziti domača vrata. Tako je na semaforju v 10. minuti bilo že neverjetnih 6:0. Škofeljčani so se v nadaljevanju le zbrali in omilili nalet Dolanov ter se v slabih petih minutah približali le na dva gola zaostanke (7:5). Do konca prvega polčasa je potekala izenačena tekma, vse niti igre pa so držali domači rokometaši.

Domači vselej zadetek ali dva pred gosti

Tudi uvodne minute drugega polčasa so potekale v izenačenem srečanju, domači pa so bili vselej zadetek ali dva pred gosti. Ko je Matic Grušovnik v 45. minuti gostitelje povedel v vodstvo 19:15, gostje niso mogli več slediti tempu domačih. Tudi minuta odmora gostujočega trenerja ni zalegla, razlika v domačo korist je iz napada v napad rasla. Ta je z zadetkom Klemna Brileja v 51. minuti znašala že nedosegljivih sedem zadetkov prednosti (23:16).

Domači so ob glasni podpori svojih navijačev v zaključku uspeli odbiti vse poizkuse Škofeljčanov za morebitni preobrat in rutinirano pripeljali tekmo do zanesljive zmage. Pri domačih sta bila strelsko v ospredju standardna Gregor Klepej in Klemen Brilej, pohvaliti pa velja celotno ekipo s trenerskim štabom za izvrstno pripravljeno obrambo. Pri gostih sta strelsko izstopala Jan Pucelj in Žan Grojzdek.

V Zasavje mali modularni jedrski reaktor – poleg elektrike rešitev tudi za (pre)drago ogrevanje zasavskih mest

»Nisem delal posebnih odločitev ali načrtov, kaj bom v politiki počel. Sam prihod v Evropski parlament je bil nenačrtovan,« pove Franc Bogovič, evropski poslanec...