RK Jeruzalem Ormož- RK Dol TKI Hrastnik 28:27 (17:10)

Dvorana Hardek, gledalcev 400. Sodnika Turnšek in Majer

Ormož: Šutalo, Balent(16obr.); Kavčič 3, Petrovič, Ocvirk 1, Rajšp, Čudič 4(4), Ciglar, Grabovac, Šutalo, Žuran 9, Kocbek 1, Zidarič, Ozmec 3, Mesarič, Hebar, Cirar 7. Trener Praprotnik

Dol: Sikošek(2), Škorc, Seme; Brilej 3, Klepej 10(2), Ajdari 3(2), Zore 2, Hribšek 2(1), Guček 2, Simončič, Bauerheim, Mikanović 3, Ramić 2, Jakopič, Ribič, Moljk. Trener Cenkar

7m: 4(4); 6(5)

Izključitve: 14 minut; 14 minut

Dolski rokometaši se z gostovanja v Ormožu vračajo z grenkim porazom, kajti za uspeh je potrebnih več kot 30 minut odlične igre, katero so Dolani prikazali v drugem polčasu. Tako pa sta točki, tudi z veliko sreče, ostali domačinom.

Dolani so srečanje začeli slabo. Kot že na nekaterih prejšnjih srečanjih, so z medlo igro v obrambi in slabo realizacijo napadov, dopustili hitrim in fizično močnejši domačinom, da so se ‘razleteli’ po igrišču. Ti so takoj prevzeli pobudo in še pred minuto odmora trenerja Primoža Cenkarja so domači že vodili 6:1. Po tej minuti predaha so se Dolani le zbrali in zaustavili nalet domačinov, ki pa so še vedno prevladovali in prvi del zanesljivo odločili v svojo korist. Dolani so sicer ustavili njihovega najboljšega strelca Ocvirka, zato pa se je razigral Žuran, za katerega pa tako rekoč ni bilo obrambe.

Tudi prve minute nadaljevanja niso prinesle spremembe. Domači so ohranjali rezultatsko prednost sedmih golov vse do 35 minute, ko so povedli 19:12. Od tu dalje pa so se Dolani prebudili in z goli Domna Brileja in kapetana Gregorja Klepeja, se je prednost domačih začela vztrajno topiti. V 42. minuti so se z golom Domna Hribška domačim približali le na gol zaostanka, 22:21. Sledile so nepotrebne izključitve na dolski strani, kar so domačini s pridom izkoristili in v 47.minuti povedli 25:22. Vendar se Klepej in ekipa še niso vdali, v naslednji šestih minutah so izzid v 51. minuti poravnali.

Zadnjih osem minut je potekala dramatična končnica, kjer sta pri rezultatu 26:26 obe ekipi grešili za vodstvo. To je le uspelo domačim, ki so minuto pred koncem preko Ozmeca povedli za gol, kar se je kasneje izkazalo, da je to bil tudi zmagoviti gol. Dolani so imeli 10 sekund pred koncem z igralcem manj priložnost, da izvlečejo točko. Poizkus najboljšega strelca tekme Gregorja Klepeja pa je domači vratar Balent ubranil v veselje na eni ter razočaranje na drugi strani.

V nadaljevanju prvenstva sledi krajši premor, ki bo še kako koristili dolskim rokometašem, da sanirajo vse poškodbe in se v miru pripravijo na težke tekme, ki prihajajo v nadaljevanju.