Dijaki GESŠ Trbovlje so se izkazali v kolesarjenju in matematiki

V nedeljo, 6. 6. 2021, se je v Gabrjah pri Novem mestu odvilo tekmovanje v cestnem kolesarstvu za pokal Sandija Papeža, ki šteje tudi za državno prvenstvo v kategoriji mlajših mladink.

Katarina Jančič, dijakinja 1. letnika športnega oddelka GESŠ Trbovlje, se je na tehnično zelo zahtevni 24,5 kilometrski progi uvrstila na odlično drugo mesto. Njeni starejši kolegi iz KD Tanin Sevnica so se pomerili na daljši, 78,4 kilometrski preizkušnji. Med njimi je bil tudi Katarinin brat in dijak 2. letnika športnega oddelka, Klemen Jančič, ki je zasedel 19. mesto.

Še pred tem pa sta se dijakinji Ajda Pevc (3. letnik – splošna gimnazija) in Eva Majcen (2. letnik – ekonomski tehnik) 15. maja 2021 udeležili državnega tekmovanja iz matematike na Ravnah na Koroškem. Obe sta dosegli srebrno priznanje.

V Zasavje mali modularni jedrski reaktor – poleg elektrike rešitev tudi za (pre)drago ogrevanje zasavskih mest

»Nisem delal posebnih odločitev ali načrtov, kaj bom v politiki počel. Sam prihod v Evropski parlament je bil nenačrtovan,« pove Franc Bogovič, evropski poslanec...