Komunala Trbovlje je izdala obvestilo o racionalni porabi vode. Kot so zapisali je, zaradi daljšega obdobja suhega in toplega vremena izdatnost vodnih virov trenutno na zelo nizki ravni.
“Vse prebivalce zato prosimo, da odgovorno in racionalno uporabljajo pitno vodo,” prvi Tomaž Radič, vodja oskrbe z pitno vodo na trboveljski komunali. Ob tem je pojasnil, da ne gre za omejitev, gre le za poziv k zmerni porabi. V zadnjem času so zaznali visoko porabo pri zalivanju vrtov in polnjenju bazenov. Pitna voda naj se uporablja predvsem za osnovne življenjske potrebe. Uporabo naj bi občani omejili pri zalivanju vrtov in zelenic, pri pranju vozil, dvorišč in drugih površin. Tudi pri polnjenju ali dopolnjevanju bazenov. Poziv velja kot preventiva. Trenutno težave z samo oskrbo vode ni, še doda Radič, ker pa je napovedano še daljše sušno obdobje, so v Trbovljah že predčasno pozvali k smotrni porabi vode.

V Zagorju še ne bodo izdali opozorila
Vode v rezervoarju več priteče kot odteče, pove direktor Komunale Zagorje Mitja Lazar. Zato ga zaenkrat oskrba z vodo na vodovodnih sistemih, ki jih upravljajo, ne skrbi. “Vedno je poleti in v zelo toplem vremenu povečana poraba vode, kar je tudi logično.” Vseeno pa Lazar še doda, da lahko vsak občan sam oceni, kdaj gre za smiselno porabo.









