S pričetkom obnove območja pred pošto, se je zaradi varnosti spremenil tudi prometni režim za pešce. Ker je na območju obnove (vključno s pločnikom, ki poteka ob cesti) vzpostavljeno gradbišče, je treba pešce, zaradi njihove varnosti, preusmeriti, pravijo na trboveljski občini. Uporaba pločnika bo v času obnove namreč onemogočena. S tem namenom je že vzpostavljena nova signalizacija, ki pešce preusmerja do podhoda pri krožišču in nato na drugo stran, kjer lahko nadaljujejo svojo pot po pločniku.
“Opažamo namreč, da ljudje še vedno hodijo mimo gradbišča, zaprtemu pločniku pa se izognejo s tem, da pot enostavno nadaljujejo po cesti. To je seveda nevarno, zato še enkrat prosimo vse udeležence za striktno upoštevanje signalizacije, saj bo le tako izvedba projekta varna za vse.”






