Počitnice pišejo kraj in dijaki prihajajo nazaj v šolske klopi. V Sloveniji je takšnih, ki bodo prvič občutili srednješolsko evforijo več kot 18 tisoč.
V Zasavju čez 800 dijakov
Ker je v zadnjih parih letih širom Slovenije “trend” biti dijak poklicne oziroma tehniške šole je to opazno tudi v Zasavju.
Na Srednji tehniški in poklicni šoli Trbovlje imajo v novem šolskem letu vpisanih čez 300 dijakov, od tega je 89 novincev. Učenci pa so lahko izbirali med sedmimi programi, ki jih ponuja šola.
V SŠ Zagorje smo se pogovarjali z ravnateljico Aljašo Urbanija, ki nam je povedala, da bodo letos izvajali iste programe kot so jih v prejšnjem šolskem letu – vsega skupaj bodo imeli šest različnih programov. V njih bo vpisanih okoli 300 dijakov. Prvič pa bo v šolske klopi sedlo 109 učencev.
Na Gimnaziji in ekonomski srednji šoli Trbovlje bodo v letošnjem šolskem letu imeli 52 prvošolcev v treh različnih programih. Skupaj bo na šoli približno 220 dijakov. “Točnega števila še ne moremo povedati, saj je vpis še v teku. Poleg tega izvajamo na šoli tudi srednješolski program – maturitetni tečaj, kamor pa se dijaki vpisujejo šele v začetku septembra.” nam je povedala ravnateljica Jelena Keršnik.
Povečuje se zanimanje za poklicne in strokovne programe
Skoraj polovica vseh dijakov in dijakinj je bila v lanskem letu vpisana v srednje tehniško in strokovno izobraževanje. Malo manj kot tretjina je obiskovala splošne – gimnazijske programe, skoraj petina pa nižje poklicno izobraževanje.
Vir: SURS





