Na pobudo članov Slovenskega združenja meščanov Jožef Špringer Kakanj in njihove predsednice Davorke Drijenčić-Špringer, ki ima svoje korenine tudi v Trbovljah, so na GESŠ v šolskem letu 2018/2019 začeli z mednarodno izmenjavo. Tokrat se je v Kakanj odpravilo 10 dijakinj, ki prepevajo v šolskem pevskem zboru, saj so s člani slovenskega društva v Bosni imele skupni koncert.
“Izmenjava je bila odlična priložnost za navezovanje novih stikov, med drugimi tudi z učitelji in dijaki Srednje tehniške šole Kemal Kapetanović Kakanj ter za utrjevanje prijateljskih vezi s prijatelji iz kakanjske gimnazije,” je sporočila koordinatorka izmenjave Maruša Stoklasa Drečnik. “Dijakinje so, poleg koncerta, spoznale srednješolski sistem izobraževanja, prisostvovale pouku, se preizkusile v matematiki, si ogledale muzej in bile pri sprejemu pri županu, g. Mirnesu Bajtareviću, ter veleposlaniku iz Sarajeva, g. Damijanu Sedarju.”
Kot je še povedala, so se tudi pri letošnji izmenjavi stkale prijetne in srčne vezi – tako med dijaki, člani društva kot tudi med profesorji. “Tokrat nas je povezala ljubezen do glasbe, mogoče pa nas bo naslednjič šport.”
Sorodni članki:
Slogan GESŠ Trbovlje »Tradicija, znanje, vizija« ni iz trte izvit!