Prijave na delovno mesto občinski redar II, kjer bo izbrani kandidat lahko napredoval v višji naziv, že zbirajo na litijski Občini.
“Iščemo novega sodelavca, ki bo opravljal delo v Trebnjem, Šentrupertu in delno v Šmartnem. Na sedežu v Trebnjem bo v pisarni z dvema inšpektorjema,” je povedala Helena Kozlevčar, ki je vodja skupne občinske uprave petih občin (Dol pri Ljubljani, Litija, Šentrupert, Šmartno pri Litiji in Trebnje). Trenutno je na upravi zaposlenih 6 oseb. Po besedah Kozlevčar dan začnejo tako, da se združijo ob kavi ali čaju, se pogovorijo o delu, če je kakšna kriza, si svetujejo in nato gredo na teren, da izpolnijo delovne obveznosti. Če je potrebno, tudi ekipno. “Smo res povezan kolektiv, skupaj hodimo na teren, na izlete, praznovanja. Stojimo drug za drugim, si pomagamo in nudimo podporo.” Delo občinskega redarja ni samo dajanje glob prekrškarjem na cesti in pri parkiranju, njihovo delo je tudi nadzor nad lastniki psi, onesnaževanjem mesta, pregledovanje stanja cest. “Preverijo prometne znake, opozarjajo o nevarnih točkah in odsekih, pregledujejo stanje cest in rastlinja, ki raste ob njih. Sodelujejo tudi s policisti in na prireditvah. Včasih pa s kakšnim občanom prijazno poklepetajo, da izvejo kakšne trače ali pa jim podajo kakšen koristen nasvet. Dihamo z ljudmi in naše naloge vsekakor niso samo pisanje glob.”
Javni natečaj za zasedbo uradniškega delovnega mesta je objavljen na spletni strani litijske občine. Zainteresirani lahko do 16. novembra prijavo v pisni obliki pošljejo na naslov Občine Litija (Jerebova ulica 14, 1270 Litija) ali preko elektronskega sporočila na obcina.litija@litija.si. Dokumentacija s pogoji in vlogo je priložena k objavi na spletu. Izbranega kandidata bodo zaposlili za nedoločen čas s šestmesečno poskusno dobo.
Sorodni članki:
Katerih prekrškov zasavski redarji opažajo manj in kakšnih težav vse več?