Karateista Haberlova in Hribovšek članska državna prvaka

V soboto, 25. februarja, je v Šolskem centru Velenje potekalo Državno prvenstvo za člane in veterane ter Državno prvenstvo v para-karateju. Nastopilo je 81 tekmovalk in tekmovalcev iz 29 klubov. Karate klub Trbovlje so zastopali Barbara Haberl, Blaž Hribovšek, Luka Perc in Stefan Joksimovič pri članih, Alenka Paternoster pri veterankah ter Branko Glavač pri para-karateistih. Vodila sta jih trenerja Miha Kovačič in Bogdan Simerl.

Barbara, Luka in Stefan so nedolgo nazaj dopolnili 18 let, tako da je bil to njihov krstni nastop v članskih konkurenci na prvenstvu Slovenije. Kljub svoji mladosti so se prav vsi uvrstili med najboljše tri v svojih kategorijah. Barbara Haberl je postala državna prvakinja v športnih borbah do 55 kilogramov, Luka Perc je osvojil bronasto medaljo v športnih borbah do 67 kilogramov in Stefan Joksimovič tudi bronasto v športnih borbah do 84 kilogramov. 20-letni Blaž Hribovšek je že tretje leto zapored postal državni prvak v športnih borbah do 60 kilogramov. Da so mladi Trboveljčani res zaznamovali člansko državno prvenstvo pove podatek, da so z dvema zlatima in dvema bronastima medaljama na koncu državnega prvenstva Karate klub Trbovlje postavili na drugo mesto med 29 slovenskimi klubi po številu osvojenih medalj. Za veselje v trboveljskih vrstah pa sta poskrbela še Alenka Paternoster, ki je osvojila srebrno medaljo v katah pri veterankah in Branko Glavač, ki je zasedel drugo mesto v para-karateju.

Karate zveza Slovenije je v Velenju podelila priznanja za skupni seštevek »Karateist in klub leta 2016«. V lanskem letu je Urša Haberl postala najuspešnejša kadetinja in tretja pri mladinkah, drugo mesto pri mladinkah je osvojila Barbara Haberl. Pri mladincih je v skupnem seštevku tretje mesto zasedel Luka Ferlin. Karate klub Trbovlje je končal na drugem mestu med 62 slovenskimi klubi v točkovanju za »Naj klub leta 2016«.