Z novo študijo raziskovalno-razvojne dejavnosti na področju prometa se na seji niso strinjali vsi svetniki, Tanja Brajer je bila namreč mnenja, da se od prejšnje tovrstne študije ni veliko spremenilo, da ukrepi iz rezultatov niso bili realizirani. Klara Zrimc Batanič iz Prometnega instituta Ljubljana, ki bo pripravil dokument, je nato poudarila, da je strategija pogoj za uspešno črpanje finančnih sredstev, ki bodo namenjena trajnostni mobilnosti.
Novi časi in moderne smernice
V obdobju od prejšnje sprejete strategije do danes so se številne smernice prometnega načrtovanja spremenile. Zato bodo pri izdelavi novega dokumenta upoštevali trenutno aktualne predpise. V prihodnosti bi s pomočjo raziskave spremenili potovalne navade v občini in izboljšali pogoje za hojo, kolesarjenje, dostope gibalno oviranih oseb, javnega prevoza ter alternativnih oblik potovanj. “S tem bomo prispevali k trajnostni mobilnosti in k večji kakovosti življenja v občini,” so pojasnili na Občini Zagorje, ki bodo v postopku izdelave k sodelovanju povabili predstavnike strokovne in širše javnosti s predlogi, idejami in mnenji.
Javnih dogodkov se bodo lahko udeležili občani
Vabila javnosti za udeležbo na dogodkih v okviru priprave strategije bodo objavili na spletni strani Občine. “Vsa prizadevanja so usmerjena v skupnost in cilje za zmanjšanje obsega motornega prometa, s tem povezanih emisij v okolje ter porabe energije za prevoz ter izboljšanja kakovosti potovanj, gibanja in kakovosti življenja v občini,” so še sporočili iz Občine Zagorje, kjer bodo za pripravo dokumenta odšteli slabih 11.300 evrov. Večji delež za izdelavo nove strategije, ki je ovrednotena na dobrih 40.000 evrov, sofinancira Evropska unija.