Na družbenem omrežju Twitter je profil F.M. Dostojevski objavil, da je gradnja galerije Šklendrovec ustavljena, češ, da je zmanjkalo denarja za tako pomemben odsek. In, če je kazalo, da bo to post, ki ga bo večina takoj odmislila, pa žal ni bilo tako.
“Zagorjani, Trbovci, še plešete?” je tisti, ki se naziva tudi @Slovenec_sem7 napisal sarkastično. Tipičen skrajno desničarki profil, ki konstantno objavlja kritike trenutni oblasti. Ko ne kritizira Golobove vlade in vseh, ki niso desno usmerjeni, pa objavlja svetopisemske odlomke in grobo kritizira LGBQT skupnost.
Pred dvema dnevoma je nekdo, ki svojo identiteto skriva za spletnim profilom, očitno s svojo – sicer že na prvi pogled zgolj zlonamerno objavo, pošteno razburkal Zasavje. Njegov tweet je bil deljen 230 krat, objavo pa so kopirali in tudi delili po omrežju Facebook.
Vse skupaj nima ne repa ne glave
Kako malo je potrebno, da javnost “kupi” informacijo, ki je podana zgolj zlonamerno in povsem nepreverjeno. Zaradi velikega števila delitev in pozornosti na omrežjih smo informacijo preverili pri investitorju – Direkciji RS za infrastrukturo, kjer so nam zagotovili, da gradnja poteka v skladu s potrjenim načrtom. Da sicer prihaja do sprememb in to ves čas, tako kot vedno na vseh gradbiščih, a da to nikakor ne pomeni, da je gradnja galerije odpovedana. Tudi rok za končanje del se je podaljšal do naslednjega poletja, podobno kot pri veliko drugih trenutno odprtih gradbenih projektov. Dela se prilagajajo vremenu – predvsem izrednim situacijam, ki so nedavno bile na tem območju, pa tudi geološki situaciji, ki zahteva izjemno previdnost.
Zanimivo je, da si je tako zavedni Slovenec (v profilu @Slovenec_sem7) za prikazno ime profila izbral ruskega literata in ne denimo slovenskega.





