Včeraj, nekaj pred 15. uro se je na cesti od Dobrljevega proti Čemšeniku zgodila prometna nesreča, v kateri je bila samoudeležena kolesarka, ki je zaradi še neugotovljenega razloga padla in se huje telesno poškodovala.
S helikopterjem je bila prepeljana v UBKC Ljubljana, kjer ostaja na zdravljenju, njeno življenje pa je ogroženo. Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil. O vseh ugotovitvah bo obveščeno pristojno državno tožilstvo, so sporočili z PU Ljubljana.
Policisti opozarjajo na varnost kolesarjev v prometu
Policija je sicer v letošnjii sezoni, ko so nesreče kolesarjev izjemno pogoste, že sredi avgusta izvedla preventivno akcijo za varnost kolesarjev, ob tem pa opozarjajo, da so najpogostejši vzroki za prometne nesreče, v katerih so udeleženi kolesarji, neprilagojena hitrost, neupoštevanje pravil o prednosti in nepravilna stran oz. smer vožnje. “Zato tudi kolesarje, tako kot voznike motornih vozil, pozivamo, naj prilagodijo hitrost vožnje in upoštevajo pravila glede smeri vožnje,” opozarjajo policisti in dodajajo, naj kolesarji vedno uporabljajo le površino, ki je namenjena kolesarjem. Kolesarske poti so namreč veliko bolj varne, če ni kolesarske steze ali pasu, pa naj kolesarji vozijo čim bližje desnemu robu vozišča v smeri vožnje.
Ob tem policisti še svetujejo, naj poskrbijo, da bo njihovo kolo redno vzdrževano in tehnično brezhibno. “Voznik in potnik na kolesu morata imeti do dopolnjenega 18. leta starosti med vožnjo ustrezno pripeto kolesarsko čelado, ki jo priporočamo tudi odraslim kolesarjem. Odsvetujemo pa vožnjo pod vplivom alkohola!” še opozarjajo policisti.
Ne le kolesarje, na povečano previdnost posebej opozarjajo tudi voznike motornih vozil, naj bodo previdni in naj predvidevajo ravnanja kolesarjev. Pri prehitevanju naj dosledno upoštevajo predpisano minimalno bočno razdaljo pri prehitevanju kolesarjev, ki znaša 1,5 metra.






