-- OGLAŠEVANJE --

Ne samo v šolskih klopeh, otroci se veliko naučijo tudi v naravi

Dijaki 1. letnikov zagorske srednje šole - programa zdravstvena nega so del prejšnjega tedna preživeli na taboru v Centru za šolske in obšolske dejavnosti Fara. Nadvse navdušeni nad prihajajočimi dogodivščinami so se na pot podali v ponedeljek zgodaj zjutraj.

-- OGLAŠEVANJE --

Tri dni so si dijaki Srednje šole Zagorje vzeli za različne dejavnosti na dolenskem. Že prvi dan so si v Novem mestu ogledali vojašnico Franca Uršiča, kjer so spoznali vojaka in njegovo življenje, možnosti štipendiranja in taborov ter njihovo zdravstveno enoto. “Zelo smo bili navdušeni, ko so nam prikazali različne amputirane dele telesa ter umetno kri. Vojska nam je podarila tudi torbo, brošure in zapestnice s potiskom slovenske vojske,” sta v sporočilu za medije zapisali Anja Grabnar in Urška Piskar.

V naslednjih dneh so se dijaki preizkušali v adrenalinskem parku, peki kruha, odšli na nočni pohod, se redno udeleževali jutranje telovadbe. Prav posebno doživetje je bil rafting na reki Kolpi, ko so se v neoprenskih oblekah, s čevlji in čeladami podali na 5 kilometrski spust. “Bili smo mokri, ampak nas to ni veliko ganilo.”  Malce bolj umirjeno je bilo lončarstvo, ki je sledilo in kjer so dijaki ugotovili, da je glina vse, kar človek potrebuje za življenje. “Iz nje lahko narediš veliko stvari, kot so na primer razne skodelice, vaze, krožniki, dobro očiščena glina pa se lahko tudi je. Lončarstvo je bila dejavnost, ki je taboru dodala umetniški pridih. Učenje o tehniki oblikovanja gline in ustvarjanje lastnih del je bilo izjemno zanimivo. Ne le da smo se naučili novih spretnosti, ampak smo tudi razvili občutek za ustvarjalnost in potrpežljivost.”

Dijaki zagorske srednje šole so se v nadaljevanju mudili v naravi, kjer so za njih organizirali ure gozdne pedagogike, med katerimi so uživali v gozdu, opazovali njegove lepote ter se hkrati naučili veliko novega. Seveda zadnji večer ni minil brez poslovilnega plesa, pred odhodom pa še ogled gradu Kostel.

“Stvar, katera dijakom ni bila všeč, je bila sigurno to, da so morali ugasniti in oddati telefone. Je pa ta odločitev profesorjev vzpodbudila pogovor in medsebojno spoznavanje. Tabor nam je omogočil, da smo se bolje povezali med seboj in z naravo. To je bila priložnost za osebno rast, učenje novih veščin in ustvarjanje nepozabnih spominov. Vse te izkušnje so nas navdihnile, da še naprej raziskujemo in se učimo.”

Foto: arhiv Srednje šole Zagorje

Sorodni članki:

Poln park stojnic, svetovali pa so tokrat pogumni zagorski dijaki

Deli s prijatelji

-- OGLAŠEVANJE --

Najbolj brano

-- OGLAŠEVANJE --

-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --

Preberite tudi

Prva sodnica z mednarodno licenco v več kot 50 letni zgodovini trboveljskega karateja

Za lepe novice iz tekmovanja v Sarajevu je poskrbela Aida Medić, ki se je tekmovanja udeležila v vlogi sodnice. Uspešno je namreč opravila tako...
-- OGLAŠEVANJE --