16.2 C
petek, 29. marca 2024
ZON.siLitijaJudo klub Litija uspešen na velikem mednarodnem turnirju v Bežigradu

Judo klub Litija uspešen na velikem mednarodnem turnirju v Bežigradu

V nedeljo, 16.4.2023 so se tekmovalci Judo kluba Litija udeležili ene izmed najmočnejših mednarodnih tekem v Sloveniji, POKAL BEŽIGRADA, ki ima tradicijo že 37 let in je v organizaciji najštevilčnejšega judo kluba v Sloveniji.

V kategorijah U12, U14 in U16 je nastopilo kar 570 tekmovalcev iz 60 klubov in kar 6 držav. To judoistov iz JK Litija ni ustavilo, saj so se kljub močni konkurenci uspeli osvojiti kolajne in sicer 2x bron.

Tretje mesto sta osvojili judoistki Lina Pantar (u12) in Nika Đulić (u14), ki sta se odlično borili proti močni konkurenci borbenih deklet. Do uvrstitve in točk v slovenski judo lestvici je prišla tudi Evelin Groboljšek (u12), ki je bila sedma. Maks Vizlar je žal ostal brez uvrstitve, a se njegov napredek v borbi že kaže in smo prepričani, da bo tudi Maks kmalu stal na stopničkah.

Medalje je podeljevala olimpijka Kaja Kajzer, ki je letos že na dveh tekmah evropskega ranga osvojila 3. mesto.