Trbovlje
četrtek, 23. septembra 2021
ZON.siŠportČlanice Felixa zmagovalke Zasavje Cupa

Članice Felixa zmagovalke Zasavje Cupa

Članice Felix Zasavje so zmagovalke prvega mednarodnega turnirja Zasavje Cup 2016. Poleg domače ekipe je na turnirju nastopila še ekipa Maribora ter Mladost iz Prijedorja.

Felix Zasavje : Mladost Prijedor 56:49 (10:3, 16:15, 14:13, 16:18)

Strelke za Felix Zasavje: Karmen Povše 17, Mojca Ahac 17, Merisa Dautovič 13, Nika Lončar 5 in Lucija Guzaj 4
Prvi nasprotnik zasavskih košarkaric je bila ekipa Mladost Prijedor, ki je letos odlično nastopala v 1. ligi Republike Srpske ter prišla celo do polfinala. Tekmo so igralke Felix Zasavje začele odlično predvsem v obrambi ter prišle po uvodnih 10 minutah tekme do prednosti 10:3. Kot se je kasneje izkazalo, je bila prav prva četrtina odločilna, saj so domače igralke prav s takšno razliko na koncu tudi zmagale. Rezultat je bil namreč 56:49. Najboljše strelke pri domači ekipi so bile Karmen Povše in Mojca Ahac z 17 točkami ter Merisa Dautovič z 13 točkami.

Felix Zasavje : Maribor 66:64(11:11, 9:11, 12:11, 22:21, 12:10*)

Strelke za Felix Zasavje: Merisa Dautovič 32, Karmen Povše 18, Mojca Ahac 14 in Anja Petelin 2
Na drugi tekmi turnirja, ki je potekala v soboto, pa se je domača ekipa Felix Zasavje pomerila proti ekipi Maribor. Da bo tekma zelo izenačena je bilo moč slutiti že v prvih 10 minutah tekme, ko je bil rezultat povsem izenačen (11:11). Izenačena tekma se je nadaljevala tudi v preostalih treh četrtinah in po 40 minutah tekme je bil rezultat izenačen na 54:54. V dodatnih petih minutah igre, pa so bile uspešnejše domače igralke, ki so na koncu slavile z 66:64. Tokrat je bila najboljša strelka pri domači ekipi Merisa Dautovič, ki je dosegla kar 32 točk.

Mladost Prijedor : Maribor 56:52 (15:6, 10:14, 17:20, 14:12)

Na zadnji tekmi sta nastopili ekipi Maribor in Mladost Prijedor, ki sta se borili za končno 2. mesto. Uspešnejša je bila ekipa iz Prijedorja, ki je zmagala z rezultatom 56:52.
Po končani tekmi je bila podelitev priznanj, ki sta jih podeljevala trboveljska županja Jasna Gabrič ter legenda trboveljske košarke Oto Virt.